© TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKfI MEZUNLAR DERNEĞİ Tüm Hakkı Saklıdır.

Dünyadan Haberler - 5

Haber Resmi

Takı merakı 150 bin yıl öncesine dayanıyor

Fas'taki bir mağarada bulunan 150 bin yıllık deniz kabuğu boncuklarının küpe ve kolye ucu olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Lavrov'dan gazetecilere esprili NATO açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşme öncesi gazetecilere, "Çocuklar şansınızı denemeyin, Rusya NATO'ya katılmayacak" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avrupalılar yeni bir soğuk savaşın başladığını düşünüyor

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) araştırması, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde yaşayan 16 binden fazla katılımcının büyük çoğunluğunun Doğu ve Batı arasındaki ilişkilerin ciddi bir baskı altında olduğuna inandığını ortaya koydu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yunanistan'ın Başpiskopos hazımsızlığı: Türkevi yüzünden topa tuttular

ABD’deki Ortodoksların dini lideri Başpiskopos Elpidoforos'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkevi'nin açılışına katılması Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde rahatsızlık yarattı. Rum lider Anastasiadis, Başpiskopos’la görüşmesini iptal etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avustralya'nın eski başbakanı Fransa'yı haklı buldu: Bu bir fiyasko

Avustralya’nın eski başbakanı Fransa ile yapılan anlaşma hakkında konuştu. Kevin Rudd, "Fransa kızmakta haklı. Bu anlaşma ülke için dış politika ve ulusal güvenlik fiyaskosu" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yunanistan'ın imaj çalışmasına ters düşen adımları

Yunanistan, Türkiye ile ilişkilerde barışçıl tutum ve diyalog yanlısı olduğunu savunuyor. Ancak atılan adımlar, bu imajla örtüşmüyor. Peki Yunanistan söz konusu bu tutumla ne amaçlıyor?

Devamını Oku
Haber Resmi

Karısına aşı yapan hemşireyi yumrukladı

Kanada’da bir adam kendisinden izin alınmadan eşine koronavirüs aşısı yapan hemşireyi yumruklayıp kaçtı. Polis adamın peşine düştü.

Devamını Oku
Haber Resmi

Lama antikorları burun spreyi olarak kullanılabilir

Lama ve develerin doğal olarak ürettikleri, antikorların küçük, daha basit versiyonları olan "nanobodilerden" yapılan bir tedavi koronavirüs tedavisi için umut oldu. Bu nanobodyler burun spreyi olarak koronavirüs tedavisinde kullanılabilir.

Devamını Oku
Haber Resmi

Dünyaya unutturulan katliam: Tripoliçe

Tripoliçe bir gecede öldürülen binlerce Türkün acısı... Tripoliçe kadın, çocuk, bebek, yaşlı demeden sadece öldürmek için öldüren, soykırıma girişen Rum çetelerin insanlık onuruna sürdüğü lekenin adı. Bugün bu acının 200'üncü yılı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Japonya'dan aşı doz desteğini 60 milyona çıkarma taahhüdü

Japonya yeni tip koronavirüs aşılarına adil erişim sağlanması amacıyla düşük ve orta gelirli ülkelere aşı desteğini 60 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avustralya Başbakanı Morrison, Anzak Anıtı’nda gösteri yapan aşı karşıtlarını kınadı

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Victoria eyaletindeki inşaat sektörü faaliyetlerin 2 hafta durdurularak, sektör çalışanlarına zorunlu aşı vurulması kararına tepki gösteren aşı karşıtlarının, Anzak Anıtı’nda gösteri düzenlemesini kınadı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Japonya'dan "Fukuşima'daki atık suyun tahliyesi" vurgusu

Japonya, Fukuşima Dai-içi nükleer santralindeki radyoaktif özellikli atık suyun denize tahliyesi planının denetlenmesinde UAEA ile iş birliğini sürdürmek istiyor.

Devamını Oku