© TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKfI MEZUNLAR DERNEĞİ Tüm Hakkı Saklıdır.

Dünyadan Haberler - 4

Haber Resmi

COVID-19 tespit edilen kişi sayısı 30 milyon 53 bini aştı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınında tespit edilen vaka sayısı, dünya genelinde 30 milyon 53 bini geçti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya'da COVID-19 vaka sayısı 1 milyon 85 bini geçti

Rusya'da yeni tip koronavirüs (COVID-19) tespit edilenlerin sayısı 1 milyon 85 bin 281’e, ölü sayısı 19 bin 61’e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'deki aşı çalışmalarına seçim korkusu karıştı

ABD'de aşıların 3'üncü faz testleri devam ediyor. Başkan Trump ekim sonunda dağıtıma hazır olacağını söylüyor. Ancak anketler Amerikalıların yüzde 78'inin seçim baskısıyla aşının aceleye getirilmesinden endişeli olduklarını ortaya koyuyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

AB'de otomobil satışları ağustosta sert düştü

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirlerinin devam ettiği ağustos ayında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 18,9 azaldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Türk ve Yunan yetkililer NATO'da 4'üncü kez buluştu

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında "Ayrıştırma Usullerinin" ele alındığı teknik toplantı sona erdi. Bir sonraki toplantı önümüzdeki hafta yapılacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yunanistan'ın askeri harcamalarına ülke siyasetinden itiraz sesleri yükseliyor

Yunanistan'ın silahlanma yarışına girmesine kendi içinden de tepkiler yükseliyor. Yunan Syriza Partisi milletvekili Peti Perka, iflas etmiş bir ülkenin böyle bir silah harcamasına girmesine çok kızgın olduğunu söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'nin batı yakasındaki orman yangınlarında 34 kişi hayatını kaybetti

ABD'nin batı yakasındaki eyaletlerde son bir ayda en az 34 kişinin ölümüne sebep olan orman yangınlarının, gelecek günlerde sıcaklığın artması ile büyümeye devam edeceği belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hindistan'da son 24 saatte 97 bin 894 yeni vaka

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede 1132 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle yeni tip koronavirüsten (COVID-19) ölenlerin sayısı 83 bin 198'e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransız donanması, Manş Denizi'ndeki göçmenleri kurtarmak yerine İngiltere sularına yönlendirdi

Fransız donanmasının, şişme bir botla Manş Denizi'ni geçmeye çalışan 16 göçmeni, hayatları tehlikede olmasına rağmen kurtarmak yerine İngiliz sularına yönlendirdiği iddia edildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Asya borsaları Fed ve BoJ faiz kararları sonrası geriledi

Asya borsalarında, ABD Merkez Bankası (Fed) ile Japonya Merkez Bankası (BoJ) faiz kararlarının ardından negatif bir seyir izlendi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avustralya’da 3 ayın en düşük COVID-19 vaka sayısı

Avustralya’da son 24 saatte 34 kişinin yeni tip koronavirüse (COVID-19) yakalanmasıyla, 24 Haziran’dan bu yana ülkedeki en düşük yeni vaka sayısı ortaya çıkarken, Victoria eyaletinde 8 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle, ülkedeki can kaybı 832 oldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'nin ham petrol stokları azaldı

ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 4,4 milyon varil azalarak nisan ayından beri en düşük seviyeye geriledi.

Devamını Oku