© TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKfI MEZUNLAR DERNEĞİ Tüm Hakkı Saklıdır.

Dünyadan Haberler - 4

Haber Resmi

Nobel ödül törenleri pandemi nedeniyle tekrar kısıtlanacak

Nobel Vakfı, Nobel Ödül törenlerinin koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yılın ardından bu yılda kısıtlanarak yapılacağını açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Steinmeier Afrika’daki sömürge dönemine ilişkin sorumluluk çağrısı yaptı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Avrupa ülkelerine, Afrika'daki sömürge dönemine ilişkin sorumluluk üstlenme çağrısında bulundu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Guantanamo’daki göçmen gözaltı kampı yeniden açılıyor

ABD sınırına göçmen akınının ardından Biden yönetimi, Guantanamo Körfezi hapishanesi yakınlarındaki göçmen gözaltı kampını yeniden açacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya’da düşen uçaktan kurtulan olmadı

Rusya’nın Habarovsk bölgesinde dün radardan kaybolan AN-26 model uçağın düştüğü ve içindeki 6 kişilik mürettebatın hayatını kaybettiği açıklandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İsrail'de 'Demir Kubbe bütçesi' paniği

İsrail, Demir Kubbe hava savunma sistemleri mühimmatının tedariki için ABD'den alacağı yardımın ABD kongresindeki Demokrat Partililerin çabaları sonucu geçici bütçe metninden çıkarılmasıyla büyük bir güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avrupa'da artan enerji ihtiyacı fiyatları yükseltti

Avrupa'da gündem, hızla artan elektrik fiyatları. İspanya ve Portekiz'de fiyatlar altı ay öncesine göre 3 kat arttı. Rekor düzeydeki artışlar hükümetleri de harekete geçirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fırtınaya yakalanan paraşütçüler caddeye iniş yaptı

Rusya'da başkent Moskova'da fırtınaya yakalanarak savrulan paraşütçüler, Lenin Caddesi'ne iniş yaptı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya’da koronavirüs: Ölümler rekor seviyede

Rusya'da korona virüs salgınında son 24 saatte 820 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 26 Ağustos'ta kayıtlara geçen aynı ölüm sayısı ile bir kez daha günlük en yüksek ölüm sayısına ulaşıldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kosova’da Sırbistan plakalı araç gerginliği

Sırbistan plakalı araçların Kosova'ya girişine izin verilmemesi iki ülke arasında gerginliğe yol açtı. Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, iki ülkeye 'provokasyondan kaçının' çağrısında bulundu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Sınır dışı edilen Haitililer Texas uçağına binmeye çalıştı

ABD’nin Texas eyaletinden ülkelerine sınır dışı edilen yüzlerce Haitili, başkent Port-au-Prince’da bulunan havalimanına vardıkları tahliye uçağına yeniden binmeye çalıştı. Havalimanında kaos yaşandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Faroe Adaları'nda 53 yunus daha katledildi

Danimarka'da, her yıl düzenlenen “Grindadrap” festivalinde bin 500 balinanın öldürülmesinden bir hafta sonra 53 yunus daha katledildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Cumbre Vieja Yanardağı’ndaki şiddetli patlamalar sürüyor

İspanya'nın güneybatısında Kanarya Adaları grubundan La Palma'da faaliyete geçen Cumbre Vieja Yanardağı'nın etkileri sürüyor. 6 bin kişinin tahliye edildiği bölgede 320 ev de yandı.

Devamını Oku