© TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKfI MEZUNLAR DERNEĞİ Tüm Hakkı Saklıdır.

Dünyadan Haberler - 2

Haber Resmi

Bir günde Brezilya'da 2 bin 211, Arjantin'de 599 can kaybı

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 2 bin 211, Arjantin'de 599, Kolombiya'da 490, Peru'da 292, Meksika'da 258, Şili’de 127 kişi yaşamını yitirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gazze'de şehitlerin fotoğrafını çekerken iki kardeşini de aralarında gördü

Abluka altındaki Gazze'de İsrail'in saldırılarını belgelemek için şehitlerin hastanede fotoğraflarını çeken Filistinli genç, cansız bedenlerden ikisinin kardeşlerine ait olduğunu fark etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hamas yetkilisi Aruri: Kara operasyonu İsrail için bir felaket olacak

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, Gazze'de karadan başlatılacak operasyonun, İsrail için bir felaket olacağını ve savaşın dengesini değiştireceğini söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Çin'i kasırga vurdu: 10 ölü, 367 yaralı

Çin'in orta ve doğu bölgelerinde etkili olan kasırga nedeniyle 10 kişi hayatını kaybetti, 367 kişi yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransa'da kapatılan yardım kuruluşu çalışmalarını Türkiye'ye taşıdı

Fransa'da hükümet tarafından tartışmalı şekilde feshedilen Müslüman sivil toplum kuruluşu Barakacity, faaliyetlerini Türkiye'ye taşıdı. Kuruluş, ilk yardım faaliyetini Türkiye'de "Gazze ve Filistin" adıyla başlattı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'li senatör Sanders'tan Biden'a: Rotamızı değiştirmeliyiz

ABD Kongresi'nde Vermont Senatörü Demokrat Bernie Sanders, İsrail’in baskıcı politikalarına karşı ABD’nin rotasını değiştirip tarafsız bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Nijerya'da camiden kaçırılan 10 kişi saldırganların elinden kurtuldu

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın Katsina eyaletinde, 10 Mayıs'ta camiden kaçırılan 10 kişi silahlı saldırganlardan kurtulmayı başardı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Azerbaycan'dan Ermenistan'ın "sınır ihlali" iddialarına yanıt

Azerbaycan, son günlerde Azerbaycan ve Ermenistan sınırında yükselen tansiyona ilişkin açıklama yaptı. Azerbaycan, sınır birliklerinin iki ülke sınırında konuşlandığını ancak bu durumun karşı tarafta rahatsızlık oluşturduğunu aktardı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'de petrol boru hattına saldırıdan sonra 'güvenlik açığı' tartışmaları başladı

ABD'deki akaryakıt boru hattına yapılan siber saldırı sonrası güvenlik açığı tartışmaları sürüyor. Uzmanlar, benzer saldırıların elektrik ve su şebeklerine yapılabileceği uyarısında bulunuyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

İsrail saldırılarını sürdürüyor: Filistinli şehit sayısı 139'a yükseldi

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 39'u çocuk, 22'si kadın 139 Filistinli şehit oldu, 950 Filistinli yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Nijerya'da silahlı çetelerin kamplarına hava saldırıları

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Kaduna eyaletinde, silahlı çete üyelerine karşı düzenlenen operasyonlarda, çetelerin kampları yok edildi. Çok sayıda çete üyesi öldürülürken, önemli sayıda da mühimmat ele geçirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Ürdün Kralı 2. Abdullah: İsrail'in ihlalleri aşırılığı körüklüyor

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerinin, güvenliği tehdit ederek aşırılığı körüklediğini ve Filistin-İsrail meselesine kapsamlı ve adil bir çözüm bulunamamasının istenmeyen sonuçlar doğuracağı uyarısı yaptı.

Devamını Oku