© TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKfI MEZUNLAR DERNEĞİ Tüm Hakkı Saklıdır.

Dünyadan Haberler

Haber Resmi

Hollanda, 3 asırlık tacı Etiyopya'ya iade etti

Hollanda, Etiyopya’dan çalınarak çıkarılan 18. yüzyıla ait tarihi tacı bu ülkeye iade etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Boeing yaşadığı krizlerin ardından Airbus'un gerisinde kaldı

Uçak devi Boeing, 737 Max krizini hala aşamadı. 346 kişinin öldüğü iki kazanın ardından 737 Max’ların dünya genelinde seferden kaldırılmasının Boeing’e faturası giderek ağırlaşıyor. Rakibi Airbus’ın gerisine düşen Boeing, ciddi bir krizin ortasında.

Devamını Oku
Haber Resmi

Çin, Kuzey Kore'nin sınır ticaretini yeniden başlatma isteğini reddetti

Çin'in, Kuzey Kore'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını gerekçe göstererek askıya aldığı sınır ticaretini yeniden başlatma talebine olumsuz cevap verdiği belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Güney Kore'de koronavirüsten ilk ölüm

Güney Kore'de koronavirüs sebebiyle ilk can kaybının yaşandığı bildirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Diyanet’in banka hesapları kapatıldı, Fransa dışından imam da almayacaklar

Paris yönetimi bir skandala daha imza attı. Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği ile bunlara bağlı vakıf ve derneklerin Fransa'daki banka hesapları kapatıldı. Yurt dışından imamların 2024 yılı itibarıyla ülkeye giremeyeceğini de açıklandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran'da koronavirüs vakası sayısı artıyor

İran'ın Mazenderan eyaletine bağlı Babol şehrinde 2 kişinin koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındığı bildirildi. Toplam vaka sayısı 5'e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Filistin Başbakanı Iştiyye: Uluslararası topluma alternatif plan sunacağız

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, ABD'nin Filistin'i parçalama planını ve Filistin yönetiminin yol haritasını TRT Haber'e değerlendirdi. Trump'ın planının ölü doğduğunu vurguladı, uluslararası topluma alternatif bir plan sunacaklarını söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kamışlı'da ABD-Rusya gerginliği

Suriye'nin Kamışlı şehrinde Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri askerleri arasında gergin anlar yaşandı. ABD askerleri kullandıkları zırhlı aracı Ruslara ait zırhlı aracın önüne kırdı. Rus zırhlı aracı yoldan çıktı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Irkçılık ve İslam düşmanlığı Almanya'da hız kesmiyor

Avrupa'da yükselen ırkçılık ve İslam düşmanlığı kaynaklı olaylarda Almanya başı çekmeye devam ediyor. Hanau kasabasındaki saldırı akıllara bir kez daha geçmişte yaşananları getirirken, resmi veriler son yıllarda saldırıların arttığını gösteriyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Koronavirüs bulaşan kişi sayısı 76 bine yaklaştı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Koronavirüsün (Covid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 75 bin 700'ü geçti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Endonezya'da 'varlıklı kişiler yoksullarla evlensin' önerisi

Endonezya İnsani Gelişme ve Kültür Bakanı Muhadjir Effendy, zenginlerin düşük gelirlilerle evlenmesi tavsiyesinde bulundu. Amaç, yoksulluk oranını azaltmak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rasulayn'da nüfus işlemleri hizmete girdi

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Rasulayn'da hayat normale dönüyor. İlçede nüfus müdürlüğü hizmet vermeye başladı.

Devamını Oku